usarueshe

לקוחות עסקיים

"אביר" נבנתה לצורכי לקוחותיה כתחנת משטרה פרטית ובה אגפים שונים המסייעים זה לזה בעת הצורך ומגבים האחד את השני במטרה להביא לחקר האמת וחשיפתה.

לצורך כך נבנו מחלקות הבילוש, המודיעין, הסיור, יחידת המחשב והטכנולוגיה ובאמצעות כיסוי שטח מקסימאלי ושת"פ בין המחלקות השונות מגיעים חוקרי המשרד לתוצאות בזמן קצר, דבר המייחד את המשרד והביא את החברה להיות מהמובילות בתחום החקירות בארץ.

כל תיק המגיע לחברה נלמד ע"י חוקרי המשרד ועובר לטיפולו של חוקר מוביל וזה מפעיל את מחלקות המשרד השונות בהתאם להתקדמות החקירה ועד להשגת תוצאות ו/או פיענוח הפרשייה.

חוקרי המשרד פענחו אינספור מקרי הונאה, גניבות וחבלות בחברות עיסקיות.

חקירות עסקיות, מודיעין עסקי, איסוף ואיתור מידע לעסקים - אביר

חברת אביר מעמידה לרשות לקוחותיה העסקיים את המחלקה העוסקת במודיעין עסקי. המחלקה עוסקת באיתור וסריקה של מידע עסקי הנוגע למתחרים, לעסקאות, מכרזים ופעילות עסקית הנושקת ללקוחותיה.

פעילות הארגון והחלטות המתקבלות בו תלויות לא אחת במידע הפרוס בפני מקבלי ההחלטות ונוגע למכלול תחומי החיים של הארגון. מומלך במקרים אלה כמו באחרים להצטייד בכל המידע הדרוש בטרם תתקבל ההחלטה ובכלל זה מידע גלוי וסמוי.

חוקרי מחלקת החקירות יסייעו בהשגת המידע הנדרש והצגתו בדרך הראויה והחוקית בפני מקבלי ההחלטות במטרה לקבל את ההחלטה הנכונה הטובה ביותר והכלכלית ביותר לקידומו של הארגון.

במסגרת זו ניתן מידע אודות מועמדים לעבודה, פעילות של מתחרים, קשרים עסקיים, מידע אודות ספקים וקבלני משנה, הן בפאן של המידע הכללי והן בנוגע לאירועים ספציפיים ולהתקשרויות. השירות ניתן באופן דיסקרטי.

קניין רוחני - Brand Protection

קניין רוחני הוא שם כללי לזכויות הקשורות במשאבים שאינם מוחשיים, הסדרים משפטיים מפורטים ועיגון בחקיקה קובעים את מושא הבעלות בכל אחד מענפי הקניין הרוחני, את תנאי ההגנה עליהם ואת היקף הזכויות החריגים, ההגנות והאכיפה.

הקניין הרוחני נחשב לאחד התחומים החשובים לצמיחתן הכלכלית של מדינות ועבר תהליכים של גלובליזציה.

בדין הישראלי יש שורה ארוכה של נכסים שבם יציר המחוקק לאבחנה בין זכויות קניין רוחני רשומות לבין כאלה שאינן רשומות, הזכויות הרשומות כמו פטנט, מדגם רשום, סימן מסחרי.
הזכויות שאינן רשומות כמו זכויות יוצרים.
בעולם פועלים שני ארגוני על להגנה על קניין: הסוכנות בינלאומית להגנת קניין והארגון הלאומי לקניין רוחני.
השמירה על קניין נבחנת גם בבית המשפט ונוסף על דיני הקניין הכלליים משיקים גם חוקים ההגבלים העסקיים ותחום עוולות המסחריות.
חברות עסקיות עמלות במשך שנים לבנות ולקיים מותג מוכר ובינלאומי ובכך להגדיל את היקף לקוחותיהם ולשמור על מעמד בינלאומי גבוה ויציב.
במקביל פועלים אחרים בכדי לחקות, לזייף ולגנוב את המותג ובכך פוגעים בפעילות הכלכלית של החברה בעלת המותג.

מחלקת הקניין הרוחני ב"אביר", פועלת עבור לקוחותיה לשמירה והגנה על המותג למניעת פגיעה במותג ובמקרה הצורך באיתור אותם גורמים הפועלים לפגוע במותג, לתיעוד פעילות הפגיעה בקניין הרוחני ואף להגשת תלונות במשטרה כנגד העבריינים.
המחלקה פועלת ברחבי העולם ומפעילה מודיעין רחב היקף על מנת למנוע פגיעהבמותגים וכן לסכל את הפעילות בראשיתה, המחלקה אף מדריכה את חוקרי המשטרה בארץ ובעולם וזאת על מנת להשתמש ביכולותיהם להגן על הקניין הרוחני.

חקירות ביטוח

הונאות ביטוח הינן חלק ממרקם החיים של החברה ודרך קלה לכאורה להשגת כספים במרמה.
אחת הדרכים הפופולאריות הינן דיווחי כזב על אירועים שלא התרחשו, ניפוח והגזמה בהערכת נזק של אירועים שכן התרחשו ועוד.

לגנוב מחברת ביטוח שהיא מן גוף "ערטילאי" אינה דומה לגניבה מאדם פרטי שניתן לזיהוי והתחושה בציבור היא למעשה כי איש אינו ניזוק.

בנוסף לכך קימת גם התדמית השלילית והגרועה שיש לענף הביטוח בארץ וההונאה נחשבת כמעט מצווה.
החוק היבש מייחס להונאת חברת הבטוח עבירה פלילית מסוג הוצאת כספים במרמה וחברת הביטוח רשאית בעת גילוי ההונאה לפנות בתלונה למשטרת ישראל ובמקביל להגיש תביעה אזרחית כנגד הרמאי, ההשלכה של הונאת חברת הביטוח הינה על כלל הציבור שכן עלות הפרמיירה אותה משלם הלקוח, נקבעת ביחס ישיר למצבה הכלכלי של חברת הביטוח וכמות התביעות אותן צריכה לשלם.

כל תרמית מגבירה את חשדנות המבטחים והסובלים העיקריים הם אותם אנשים ישרים המגישים תביעה צודקת.
הונאות ביטוח הינן חלק ממרקם החיים של החברה ודרך קלה לכאורה להשגת כספים במרמה.
אחת הדרכים הפופולאריות הינן דיווחי כזב על אירועים שלא התרחשו, ניפוח והגזמה בהערכת נזק של אירועים שכן התרחשו ועוד.
לדוגמא חוק הפלת"ד במדינת ישראל מאפשר לכל אדם להגיע לחדר המיון של בית החולים לדווח על מעורבותו בתאונה לפנות לתחנת המשטרה ולמסור עדות על תאונה שלא הייתה ולא נבראה ובמקרים של דיווח על פגיעות קלות יזכה המתלונן לסכום של כמה אלפי שקלים כאשר חברת הביטוח משיקוליה הכלכליים לעיתים תעדיף לשלם את הסכום "הזעום" מאשר להיכנס למערכת של העסקת חוקרים עורכי דין ובתי משפט במטרה להוכיח את צדקתה.

העוסקים בהונאות ביטוח מצויים ומכירים היטב את מגבלות המערכת ומנצלים זאת באופן גס בביצוע הונאות.

בנוסף ישנם כמובן הונאות מורכבות יותר, מתוחכמות יותר שמטרתם להוציא במרמה כספים בהקיפי ענק.
חוקרי מחלקת הביטוח של חברת אביר פועלים מזה שנים רבות בחשיפת הונאות ביטוח.
הינם בעלי ידע בשיטות הפעילות השונות ומודיעין איכותי שנפרס במשך השנים ומסייע באיתור ההונאה, השותפים לה, שיטות פעילותם ובהשגת ראיות לצורך הצגת ההוכחות בבית המשפט.

מניעת ריגול תעשייתי

"ריגול הוא המקצוע השני העתיק ביותר בעולם הרבה יותר מלוכלך מהראשון" יניר מלך 1985

העולם העסקי מושך לתוכו את יוצאי שירותי הביטחון השונים ברחבי העולם במטרה לקבל מודיעין אודות מתחרים, לקוחות, מכרזים, קשרים עסקיים, ועוד.

אנשי המודיעין בעלי יכולות וניסיון של שנים רבות מפעילים באמצעות הכסף העסקי את כל האמצעים להשגת המידע הנדרש ובכלל זה הפעלת סוכנים סמויים, מקורות מודיעין ועוד.

בניגוד לגניבה/פריצה לבית עסק שתוצאותיה נראים באופן מיידי ומטופלים לאלתר הריגול התעשייתי יכול להתקיים בתוך בית העסק/החברה/הארגון במשך שנים. לתקוף את הנקודות הרגישות של בית העסק ואפילו לגרום להתרסקותו. משול הדבר למחלת סרטן הפושטת אט אט בגופו של מטופל וכשמבחינים בכך לעיתים מאוחר מידי לטיפול.

חוקרי מחלקת הריגול התעשייתי באביר מומחים ומיומנים בשמירה והגנה מפני מרגלים. בעלי ניסיון רב בהגנה ובשמירה על מידע וידע השייך לארגון, מצויים ומכירים את כל אמצעי ההגנה הפיזיים, האנושיים והטכנולוגיים מחד ואת כל אמצעי התקיפה מאידך, לחוקרי המחלקה יכולות במיקוד וסינון ואיתור פרצות וניסיונות חדירה לתוך מערכת המידע והידע של הארגון ולא אחת חשפו מרגלים וניסיונות ריגול ואף הביאו להרשעה של העבריינים.

החשיבות בפעילות זו הינה בעיקר בתהליכי מניעה אינטנסיביים אשר יסייעו לארגון להבין כיצד עליו להגן על עצמו מפני הסכנה הטמונה בריגול תעשייתי.