usarueshe

סיפורו של מסג'יסט הצמרת הנתפס בבגידה - אביר שירותי ביטחון

שלום, היא אמרה הגעתי למשרד ה חקירות "אביר" שאלה. כן ענתה לילך המזכירה שלנו ומיד סמנה לי עם הראש , לקוחה, איך אפשר לעזור לך שאלה לילך, בעלי בוגד בי. 

זו לא הפעם הראשונה ולבטח לא אחרונה שהמשפט הזה נזרק לו לחלל המשרד ולילך העבירה לי את השיחה . שיחות מעין אלה אינן לטלפון אמרתי לגברת מצדו השני של הקו , אני מציע שניפגש תוכלי להתרשם מאיתנו ונוכל לתת לך ייעוץ שאני לא בטוח שתרצי לקבלו בטלפון שהרי אמרו חז"לינו אוזניים לכותל ומי כמונו יודע שהן בדיוק שם.

קבענו פגישה ובשעות אחר הצהריים נכנסה למשרדי אישה נאה , לבושה בקפידה ומאופרת למשעי, באותם רגעים ממש חולפת המחשבה בראשי מה לעזאזל מחפש בעלה מחוץ לבית כממש במיטתו נמצאת נערתו של רוג'ר ראביט.
לאחר שחלפו רגעי המבוכה המאפיינים לקוחות חדשים היא גוללה בפניי את סיפורה. "בעלי בוגד בי מזה מספר חודשים עם המטפלת של אביו",
הסיפור מוכר הנהנתי בראשי, זוהי צרה שנפלה כרעם על מדינת ישראל הן אותן אלפי נשים מרחבי העולם השלישי שהגיעו לטפל בקשישים ונכים.
מדובר בנשים בנות 30 פלוס בגפן חלקן אף נראות טוב ואפילו טוב מאד, הן לא מכירות את הסביבה ואין להן חברים או בני שיחה וכן כמו כולנו גם הן משוועות לחיבוק חם ולאהבה שאותם בדרך כלל השאירו הרחק בבית.
השילוב הזה הוא קטלני בעיקר שבנו של המטופל בדרך כלל גבר כבן 50 פלוס, דובר את שפתה של המטפלת, נשוי שנים רבות כרסו הולכת לפניו,הוא אמיד כלכלית אך כבר שנים אינו מחוזר ומזמן שכח איך ישנים כפיות ולפתע השניים מגלים זה את זו. השעות הבודדות שביקר את הוריו במהלך השנים האחרונות הופכות לשעות שבויות ולעיתים אף יומיות בהן הקשיש הזקוק לטיפול הצמוד מוזנח בחדרו כשבנו משתמש בסגולות הטיפול של העובדת הנאמנה.

כן אמרה הגברת ההדורה , לא היתה לי כל בעיה עם זה ואפילו לא שאלתי שאלות למרות שידעתי הכל אלא שאביו נפטר והמטפלת היתה אמורה לעזוב את הארץ היא כבר אינה חוקית ובעלי היקר החליט לעזוב את הכל ועבר לגור איתה בכתובת לא ידועה ,הפילה את הפצצה. אני רוצה לאתר אותה ולדאוג שיגרשו אותה מהארץ רק אז אולי הוא יתעשת וישוב הביתה. איפה אתם גרים שאלתי והיא מסרה בידי את הכתובת קראתי את הכתוב ולא האמנתי שיש אנשים שהגיעו אחרי עמל רב להתגורר בשכונה מפוארת זו ויחליטו לעזוב, חשבתי בליבי ולא תיארתי לעצמי עד כמה עוד אופתע.
הוא מגיע הביתה שאלתי, לא היא ענתה . הטלפון שלו כבר אינו פעיל הוא סגר את העסק שבנה בעמל רב ניתק קשר עם כולם ונעלם , רק דבר אחד אני יודעת לאחרונה כך שמעתי ממכרים החל בקריירה חדשה של מסז'יסט והוא מעניק טיפולי בית אך אין לי כל מושג איך מגיעים אליו, את האמת אמרה פניתי כבר למספר משרדי חקירות ואלה אף ניסו לעקוב אחריו אך הוא היה מאד זהיר ערני וגילה את העוקבים מיד בתחילת היום, כך שאני לא תולה תקוות רבות בכך.
היה לי ברור שלמרות כישלונם של אחרים, כדי לאתר היכן מסתתר נצטרך לעקוב אחר תנועותיו של האיש ולכן היינו צריכים קצה לאחוז בו.
חקירה מקיפה שעשינו העלתה כי הבעל , שעד כה טיפל לכל היותר במנועי רכבים כבעליו של מוסך מפואר, נוהג כיום לחלק פליירים בשכונות פאר ושם מספר בשבחי הטיפולים אותם מעניק מזה "שנים רבות" . הצלחנו בעמל רב לשים את ידינו על אחד הפליירים וכל שנותר הוא לקבוע טיפול אצל מסז'יסט הצמרת. כשראו החוקרים את תמונתו בתיק החקירה ערכו ביניהם "מספר המוות " וזה נפל על גלית , חוקרת מנוסה וחדת לשון . שכרנו לנו דירה מפוארת באחד מבתי השכונה . עצבנו את הדירה על מנת שזו תיראה כדירת רווקים נובורישים וגלית הזמינה לה טיפול בשמנים ורפלקסולוגיה, בשעות הערב המאוחרות , טיפול שכוון לסיום יום העבודה שכן לאחריו ייסע ישירות הביתה למטפלת האישית. הערכנו שהאיש זהיר ובעל ידע רב ברכבים וישים לב לסוגי הרכבים שיסעו אחריו נפרסו חמישה צוותי מעקב מסביב לשכונה ושני תצפיתנים זיהו אותו מגיע ברכבו המפואר מחנה אותו מרחק של רחוב הליכה מ"דירתה" של גלית וניגש לעבודתו החדשה. מיד עם סיום הטיפול הגיע הודעת הטקסט לכל הצוותים כי האיש יוצא לדרכו.
עם עלייתו לרכב המתין בו מספר דקות בטרם הניע ויצא לדרכו בנסיעה מטורפת ברחובות השכונה כשהוא מוביל את הצוותים לעבר שכונת הדר בחיפה. האיש עצר את רכבו באחר הרחובות הביט לכל עבר ואז יצא וחמק לאחד הבניינים הסמוכים. הכתובת שזוהתה הועברה סימולטאנית לאשתו החוקית וזו עדכנה כי מדובר בבית אחותו וככל הנראה אין זה המקום. לא בלענו את הפיתיון והמתנו שעה ארוכה כשלאחריה נצפה האיש חומק בחסות החצרות לרכבו ויוצא לנסיעה מהירה ברחובות הצרים והצפופים של השכונה.
צוותי המעקב סגרו היטב את השטח וכעבור דקות הוא נצפה מחנה את רכבו בסמוך לתחנת הכרמלית וצועד רגלית דרך החצרות לאחד מהרחובות היותר מוזנחים בהדר, לאחר שווידא היטב חמק לו לחדר מדרגות בבניין עלוב ומט ליפול.

כעבור כחצי שעה שלחתי את אחד החוקרים לבניין במטרה לנסות ולאתר את דלת הדירה אליה נכנס באמצעות תיבות הדואר או פתק על הדלת .
החוקר טיפס במעלה המדרגות כשלפתע החסיר ליבו פעימה , היעד ישב בחושך מוחלט בגרם המדרגות האמצעי והמתין לראות מי ייכנס אחריו לבניין. החוקר לא התבלבל שלף סגריה והציע ליעד ושאל אותו אם גם הוא ממתין להיכנס לדירה 6 שם פועל מכון הליווי? היעד לקח את הסיגריה הדליק אותה ואמר לחוקר כי לדעתו כבר סגרו פה את המכון ובהזדמנות זו שאל אותו אם ראה פעילות חשודה ברחוב. החוקר ש"התבאס" מסגירת המכון ענה בשלילה , ירק וזרק קללה לאוויר על אובדן הזמן היקר ועזב ב"עצבים" את חדר המדרגות תוך שהוא מזהיר אותנו בקשר לא להתקרב , הסיפור טרם נגמר.
בחלוף פחות מדקה ראינו את היעד יוצא מחדר המדרגות מזוהה היטב על ידי הסגריה שבפיו והפעם חמק לחדר המדרגות בבניין השכן התקרבתי בזהירות וספרתי את מספר המדרגות אותן טיפס, הוא נקש על הדלת שתי נקישות קצרות ולאחריהן נקישה נוספת , הדלת שנשמעה כימנית מבין הדירות נפתחה ושמעתי את המטפלת מברכת אותו לשלום ברומנית רהוטה.
איתרנו אותו הודעתי לאישה.

למחרת תצפתנו על הבית וראינו כיצד יוצא בשעות אחר הצהריים לעבודתו. כעבור דקות נשמעו על הדלת שתי נקישות קצרות ולאחריהן אחת נוספת הדלת נפתחה ובמקום אהובה שחזר עמדו בפתח חוקרי "אביר" מלווים במשטרת ההגירה שעצרה את העובדת הלא חוקית ובהמשך גירשה אותה מהארץ.
הלקוחה קראה לבעל ההמום לשוב הביתה ולקבל טיפול אלטרנטיבי....

עוד סיפורים במדורו הקבוע של יניר מלך – מנכ"ל "אביר" ייעוץ ביטחוני וחקירות מגושן 3 קרית מוצקין ובהרצאות מרתקות אותן מעביר על פעילות חוקרי המשרד מסביב לגלובוס.